Přihlášení do stránek
Masáže lávovými kameny (Hot stones)

 

Masáž teplými lávovými kameny (Hot stones) je velmi příjemná a účinná terapie na odstranění tělesného i duševního napětí celého těla. Provádí se za pomoci speciálních hmatů, teplýh lávových kamenů a aromatického oleje. Kombinace tepla, dotyku a vůně ji řadí právem mezi královny masáží a stává se tak nezapomenutelným zážitkem.
Lávové kameny jsou čediče vulkanického původu, mají mimořádně silnou energetickou vibraci. Tyto kameny výborně akumulují teplo, proto se před použitím nahřívají ve vodní lázni na teplotu kolem 40 - 55 stupňů Celsia.

Teplo lávových kamenů a jejich vlnění působí přes energetická centra v našem těle (čakry) na naše energetické cesty (meridiány), které vedou od konečků prstů na nohou a rukou ke všem vnitřním orgánům našeho těla. Při zdravotních problémech či při únavě bývají meridiány zablokované a neprůchodné. Horké kameny dokáží povzbudit činnost orgánů, zlepší krevní oběh, nastartují rychlejší odplavování toxických látek z těla ven, zrychlí činnost metabolismu a lymfatického systému a podpoří tak imunitu. Horký tlak kamenů proniká ihned do svalů, uvolňuje ztuhlost, zmírňuje bolest a dochází k rychlejší regeneraci tkání, díky otevření kožních pórů se zlepšuje stav i vzhled pokožky. Masáž lávovými kameny výrazně pomáhá při odstranění problémů se spánkem, koncentrací a neschopností se uvolnit, při klimakterických obtížích. Neméně důležitý je vynikající relaxační účinek masáže navozující duševní pohodu a vyrovnanost.

 

Kdy masáž lávovými kameny neprovádíme:

  • - Při přecitlivělosti na teplo

  • - Při infekčních onemocněních, zánětech, horečkách, pooperačních stavech

  • - V místech otevřených poranění, modřin, kožních problémů, popálenin

  • - Při onemocnění křečových žil

  • - Při onemocnění srdce, vysokém krevním tlaku

  • - při diabetu, epilepsii

  • - V těhotenství a při bolestivé menstruaci

 

Pokud si nejste jistí svým zdravotním stavem nebo vhodností této terapie, poraďte se se svým lékařem nebo s odborně proškoleným masérem či masérkou.

 

Před masáží i po masáži je dobré zvýšit příjem tekutin, podpoříte tak lepší a rychlejší detoxikaci Vašeho těla.

 

Tipy pro nové návštěvníky stránek

Navštěvujete náš masážní salon pravidelně a často?

Ušetřete se zvýhodněnými balíčky služeb a získejte tak každou 4. masáž zdarma!